Drukarka w domowym biurze? Musisz ją mieć!Dzisiaj nie jest niczym niezwykłym posiadanie przez pracowników domowego biura i drukarki. W rzeczywistości, posiadanie drukarki w domu może zaoszczędzić pieniądze na wiele sposobów. Od obniżenia kosztów drukowania do drukowania dokumentów wtedy, kiedy Ci to odpowiada, a nie kiedy jesteś w pracy, jest wiele zalet posiadania własnej drukarki.

Posiadanie własnej drukarki pozwoli Ci zaoszczędzić na tonerze i tuszu

Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, patrząc na koszty drukowania w pracy, jest fakt, że być może będziesz musiał wymienić toner lub tusz w drukarce. W zależności od posiadanej drukarki, może to stać się dość kosztowne, zwłaszcza jeśli używasz jej regularnie. Jeśli pracujesz w biurze, inni pracownicy mogą być zmuszeni do dzielenia się kosztami wymiany tonera lub tuszu, ale w domu będziesz wyłącznie odpowiedzialny za wymianę tuszu lub tonera, który się skończy. To może zdecydowanie zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie, zwłaszcza jeśli musisz je regularnie wymieniać. A jeśli pracujesz w środowisku pracy, które skupia się na zmniejszeniu ilości odpadów papierowych, mała drukarka domowa może być właśnie tym, czego potrzebujesz.

Drukowanie w domu oznacza również dostęp do skanera

Drukarka z możliwością skanowania to wielki atut każdego domowego biura. Jeśli pracujesz w branży, w której regularnie musisz skanować dokumenty, lub jeśli po prostu chcesz mieć dostęp do łatwego sposobu digitalizacji dokumentów, to może warto zainwestować w drukarkę z możliwością skanowania. Dzięki drukarce z wbudowanym skanerem można szybko i łatwo zeskanować dokumenty, zdjęcia, a nawet odręczne notatki i zapisać je na komputerze. Może to być naprawdę korzystne, jeśli pracujesz z klientem, który wymaga dużej ilości zeskanowanych dokumentów, lub jeśli pracujesz z dużą ilością zdjęć lub obrazów. Oznacza to, że możesz zdigitalizować wszystkie swoje ważne dokumenty i przechowywać je na komputerze, aby mieć do nich łatwy dostęp w dowolnym momencie. Więc jeśli potrzebujesz wyciągnąć umowę sprzed roku lub zdjęcie sprzed kilku miesięcy, możesz szybko i łatwo zrobić to z komputera lub urządzenia.

Będziesz mógł zobaczyć, ile wydajesz na drukowanie

Jeśli pracujesz w biurze, może być trudno śledzić koszty drukowania, za które jesteś odpowiedzialny, natomiast w domu będziesz dokładnie wiedział, ile kosztuje Cię każdy wydrukowany dokument. To może być świetny sposób, aby śledzić, ile drukujesz, a także może być korzystne dla twojego pracodawcy, jeśli pracujesz w firmie, która pobiera opłaty za każdą wydrukowaną stronę. W tym przypadku, śledzenie kosztów drukowania pomoże Tobie i Twojemu pracodawcy zrozumieć, ile kosztuje każdy dokument, jak również wartość każdej wydrukowanej strony.