Jak wybrać najlepszą drukarkę do swoich potrzeb‍Jeśli chodzi o drukowanie, dostępnych jest wiele różnych opcji. Możesz drukować dokumenty, zdjęcia lub inne pliki z komputera w domu lub możesz zlecić ich wydrukowanie w profesjonalnej drukarni i odebrać je po zakończeniu. Istnieją zalety i wady obu tych metod drukowania. Na przykład, jeśli drukujesz w domu, zaoszczędzisz pieniądze na każdym wydrukowanym dokumencie, ponieważ nie będziesz musiał ponosić kosztów jego drukowania w innym miejscu. Z drugiej strony, jeśli wydrukujesz swoje dokumenty w innym miejscu, będzie to bardziej dostępne niż trzymanie kilku ryz papieru w domu tylko po to, abyś miał na czym drukować w domu. Wybór, czy drukować w domu, czy nie, zależy wyłącznie od osobistych preferencji. Aby pomóc Ci zdecydować, która drukarka jest odpowiednia dla Ciebie i Twoich potrzeb, stworzyliśmy tę poręczną listę rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze następnej drukarki.

Jak wybrać drukarkę w zależności od potrzeb

Kiedy szukasz drukarki, ważne jest, aby rozważyć swoje potrzeby. Drukarka, którą wybierzesz, powinna być w stanie spełnić Twoje potrzeby teraz, jak również Twoje przyszłe potrzeby. Niektóre rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze drukarki to: jaki rodzaj mediów będziesz drukować z urządzenia, liczba osób, które będą z niego korzystać, ilość pamięci masowej potrzebnej na pliki, ilość miejsca, którego wymaga drukarka oraz liczba osób, które będą drukować jednocześnie. Jeśli drukujesz dużo zdjęć, możesz chcieć drukarki, która poradzi sobie z różnymi rodzajami papieru fotograficznego i papieru. Jeśli lubisz drukować dokumenty, możesz chcieć drukarki, która drukuje szybko i cicho. Jeśli jesteś studentem, możesz potrzebować drukarki bezprzewodowej, abyś mógł drukować z laptopa lub urządzenia mobilnego w dowolnym miejscu i czasie. To tylko kilka przykładów, jak wybrać drukarkę w oparciu o swoje potrzeby.

Jakość druku

Jakość wykonywanych wydruków to coś, co powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze drukarki. Niektóre drukarki produkują ciemniejsze, czystsze obrazy niż inne. Niektóre produkują wyblakłe obrazy, które zawierają mało szczegółów. Niektóre drukarki drukują dokumenty z niewyraźnym tekstem i obrazami, które są ledwo widoczne. Podczas badania drukarek można znaleźć standardowe testy branżowe, które oceniają jakość drukowanych obrazów. Testy te podają ocenę liczbową, która mówi o jakości obrazu, jaki może wytworzyć drukarka. Jeśli planujesz drukować dużo zdjęć, powinieneś wybrać drukarkę, która produkuje wysokiej jakości wydruki fotograficzne. Jeśli produkujesz dużo dokumentów, powinieneś wybrać drukarkę, która produkuje ostre, czyste obrazy z pogrubionym tekstem. Należy również wziąć pod uwagę ilość hałasu, jaki wytwarza drukarka, a także jej szybkość.

Ile stron będziesz drukować miesięcznie?

Decydując się na najlepszą dla siebie drukarkę, warto zastanowić się, ile stron drukujesz miesięcznie. Jeśli drukujesz dużo stron, będziesz chciał wybrać drukarkę o dużej pojemności magazynu papieru. Dzięki temu nie będziesz musiał tak często uzupełniać zapasu papieru. Jeśli nie drukujesz wielu dokumentów, możesz chcieć wybrać drukarkę, która ma mniejszą pojemność magazynu papieru. Dzięki temu w dłuższej perspektywie zaoszczędzisz pieniądze, ponieważ nie będziesz musiał kupować tak dużej ilości papieru. Jeśli planujesz wydrukować tylko kilka stron, drukarka laserowa będzie prawdopodobnie bardziej ekonomicznym wyborem niż kolorowa drukarka laserowa. Możesz wydrukować kilka stron i nie musisz się martwić o wymianę kasety z tonerem lub kolorowej drukarki. Jeśli planujesz drukować wiele stron, możesz zaoszczędzić pieniądze, wybierając kolorową drukarkę laserową, chociaż początkowy koszt będzie wyższy.

Pojemność magazynu papieru

Wielkość pojemności magazynu na papier w drukarce może mieć duże znaczenie dla Twoich doświadczeń z drukowaniem. Jeśli drukujesz dużo stron, możesz chcieć drukarki, która mieści wiele ryz papieru na raz. W ten sposób nie musisz ciągle dokładać papieru do drukarki i przerywać pracy. Jeśli nie drukujesz wielu stron, możesz chcieć drukarki, która mieści mniej papieru za jednym razem. To pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie, ponieważ nie będziesz ciągle kupować nowych ryz papieru. Jeśli planujesz drukować tylko kilka stron, drukarka laserowa będzie prawdopodobnie bardziej ekonomicznym wyborem niż kolorowa drukarka laserowa. Możesz wydrukować kilka stron i nie musisz się martwić o wymianę kasety z tonerem lub kolorowej drukarki. Jeśli planujesz drukować wiele stron, możesz zaoszczędzić pieniądze, wybierając kolorową drukarkę laserową, chociaż początkowy koszt będzie wyższy.

Pojemność atramentu/tonera i możliwości drukowania w kolorze

Powinieneś również wziąć pod uwagę ilość tuszu lub tonera, jaką mieści Twoja drukarka. Jeśli drukujesz dużo stron, możesz chcieć wybrać drukarkę, która ma dużą pojemność tuszu lub tonera. Dzięki temu nie będziesz musiał tak często wymieniać tuszu lub tonera, co pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie. Jeśli nie drukujesz wielu stron, możesz wybrać drukarkę o mniejszej pojemności atramentu lub tonera. To pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie, ponieważ nie będziesz musiał ciągle wymieniać tuszu lub tonera. Możesz również wybrać drukarkę, która wykorzystuje alternatywę dla atramentu, taką jak toner. Jeśli drukujesz dużo zdjęć, możesz chcieć drukarki, która jest w stanie drukować w kolorze. Niektóre drukarki są w stanie drukować tylko w czerni i bieli.

Prędkość

Prędkość, z jaką drukarka drukuje strony, może mieć duże znaczenie w Twoim codziennym życiu. Jeśli często drukujesz strony w pracy lub masz zajętą rodzinę, możesz potrzebować drukarki, która szybko drukuje strony. Jeśli wybierzesz drukarkę o małej szybkości drukowania stron, będziesz sfrustrowany ilością czasu potrzebną do wydrukowania każdej strony. Jeśli potrzebujesz drukarki, która szybko drukuje strony, możesz wybrać drukarkę kolorową. Drukarki kolorowe mogą drukować więcej stron na minutę niż drukarki czarno-białe. Jeśli masz do wydrukowania dużą ilość stron, możesz wybrać drukarkę, która może drukować więcej niż jedną stronę na raz. Niektóre drukarki mogą drukować do 10 stron jednocześnie.